لوتوس از کجا آمد؟

سلام دوستان عزیز.
یکی از راه های مؤثر ارتباط بین افراد، نوشتنه که از هزاران سال پیش مورد استفاده بوده. امروزه روشهای نوین نگارش باعث شده که افراد بتونن نظرات، تجربیات و عقایدشون رو در کوتاهترین مدت، با دیگران در میون بگذارن و از نظرات و راهنماییهای اونها باخبر بشن و بهره ببرن.

برای شروع به کار رسمی بلاگ و اولین مطلب، بهتر دونستم که بنویسم چرا لوتوس ایجاد شد و نویسندگان بلاگ رو معرفی کنم.

برای ایجاد ارتباطی بهتر با شما عزیزان، یه جمع ۶ نفره از بچه‌های سمپادی یزدی که هیچکدوم نویسنده حرفه‌ای نیستیم، تصمیم گرفتیم یه بلاگ گروهی داشته باشیم.
قرارمون بر اینه که هرکدوم از ما‌، یه روز مشخص در هفته‌، مطلب خودشو بنویسه. روز هفتم هم مخصوص مهمون هفتگی بلاگه.
با این روش، خواننده‌های عزیز بلاگ میتونن در روز مشخص، منتظر مطلب نویسنده مشخص باشن و ضمناً بلاگ هر روز مطلب جدیدی خواهد داشت. امیدواریم به کمک خدا و با استفاده از نظرات و راهکارهای پیشنهادی شما عزیزان، بلاگ مفیدی ارائه بدیم.

و اما لوتوسی‌ها:

۱٫ من، مهدی امیرحیدری هستم، دانش‌آموخته خروجی ۷۳ سمپاد، پزشکی خوندم، و قراره شنبه‌ها مطلب بنویسم. با توجه به رشته تحصیلی و علائقم، بیشتر در زمینه‌های علوم پزشکی و بهداشتی و اجتماعی. امیدوارم خسته تون نکنم.

۲٫ نویسنده یکشنبه‌ها: خانم مهسا محق، دانش‌آموخته خروجی ۷۹ سمپاد، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی، بیشتر در زمینه‌های ادبیات، سینما، اجتماعی، تغذیه و آشپزی و البته زمینه‌های بهداشتی و مهندسی پزشکی.

۴٫ نویسنده دو شنبه‌ها: خانم زهرا درگاهی، دانش‌آموخته خروجی ۸۱ سمپاد، مهندس کامپیوتر، بیشتر در زمینه‌های هنر، ادبیات، سینما و اجتماعی.

۳٫ نویسنده سه شنبه‌ها: آقای امیراحمد سمیعی، دانش‌آموخته خروجی ۷۹ سمپاد، دانشجوی کارشناسی ارشد MBA، بیشتر در زمینه‌های اقتصاد، مدیریت، فناوری اطلاعات و گردشگری.

۵٫ نویسنده چهارشنبه‌ها: آقای علی مدرسی، دانش‌آموخته خروجی ۷۴ سمپاد، پزشک، بیشتر در زمینه اخبار تحلیلی سمپاد، برنامه‌های مورد نظر برای سمپاد و …

۶٫ نویسنده پنجشنبه‌ها: آقای صادق نقاش‌زاده ، دانش‌آموخته خروجی ۷۷ سمپاد، متخصص تمام عیار برنامه نویسی، یکی از ایجادکنندگان و گرداننده اصلی سایت سمپاد، و به صورت خلاصه: آخرشه! زمینه نوشته هاش کم‌کم دستتون میاد.

۷٫ و بالاخره روز هفتم، مطالب نویسنده‌های مهمان بلاگ رو خواهید خوند.

خیلی مشتاقیم که دست همکاری به ما بدید و برای روز هفتم مطلب بفرستید.

مطالب ارزشمندتون رو به پست الکترونیک بلاگ: Lotus [at] sampad.info ارسال کنید. مطالب شما به ترتیب ارسال منتشر میشه.

و ایمان داریم که نظرات شما دوستان، در بهبود کیفیت بلاگ تأثیر چشمگیری خواهد داشت. پس ما رو همراهی کنید.

خدا نگهدار و به امید دیدار.

دیدگاه

سلام آقای دکتر:
اون اختلاف سنی یادتونه؟!!!

به نظر من نیاز به این همه تعارف با خواننده نیست. نیاز نیست بگیم چرا مینویسیم. خب چون مثلا دلیل من ارتباط بهتر و اینا نیست. بعد هم بذارید خواننده یه چیزایی را خودش کشف کنه. ما قراره واسه یه سری آدم باهوش بنویسیم. به نظر من تنها اشکال این پست اینه که خیلی متداوله. به دوستان هم بگید وجدانا تا دوشنبه یه چیزی راجع به خودشون بنویسن که نشانه هایی از خلاقیت داشته باشه. نه یه چیز رسمی.
آقای دکتر خیلی خیلی ممنونم. و امیدوارم انتقاد منو حمل بر بی‌ادبی و ناسپاسی نباشه.
ارادت فراووون.
چند نقطه؟؟؟؟

[پاسخ]

چه قدر خوب!
اگه این کار بشه کار خیلی قشنکی هست… .
ایشاالله هر روز بر تعداد بازدیدکنندگان اضافه بشه و یه چیز خوب توش در بیاد!

[پاسخ]

زهرا جان
از امروز همه این بلاگ رو میخونن
کاش اینارو در جواب ایمیل دکتر نوشته بودی نه اینجا!!

[پاسخ]

اتفاقا چون همه میخونن و نظری در مورد وبلاگه ، جاش همینجاس!
من با زهرا خانم موافقم. یکم به ادبیات مدرسه رو کنیم بد نیست. خوشحالم که یه چیزی به جز این فروم گمراه کننده(از فرط تنوع مطالب) گذاشتین.

[پاسخ]

سلام به همه دوستان سمپادی
این کار بسیار ارزشمندی هست و امیدوارم هر روز توسعه پیدا کنه .
اما چیزی که برای من مبهم موند و مهمان بلاگ هست که نفهمیدم منظور چیه ؟
اما در کل ایده قشنگی هست

[پاسخ]

ممنون دکتر جان از زحمتت برای معرفی من و سایر دوستان.اما معرفی علی مدرسی براساس نظر زهرا خانوم:
اسم شناسنامه‌ای سید محمد علی مدرسی مصلی، متولی نیمه فروردین ۱۳۵۶ یزد، که در شناسنامه قبلیم نوشته بود ۲۵۳۶! دوست دارم «علی مدرس» بهم بگن. گاهی بهم می‌گن دکتر اونهم از نوع طبیبش. اما من هیچ وقت دکتر نبودم. همون علی یا علی مدرس یا مدرس دوست داشتنی تره. مثل داریوش کبیر از دروغ و دشمن و خشکسالی بیزارم اما کم کم به خاطر آلرژی در جاهای خشک راحت‌ترم. دشمن هم که نمشه نداشت! دروغ هم که فراوون. تا ۱۵ سالگی یاد می گیرم چطور مثل بقیه باشم از اون به بعد تا بیست و هفت هشت سالگی تلاش مکنم چه جوری خودمون باشم بعدش هم میبینم پول و زندگی تو دروغ و دشمن و خشکسالیه!حالا چرا؟ گفتن اینجا خیلی از چراها را نگم!
ایران باستان و یونان برام سرچشمه های زندگی اند. با اینکه بیشتر از نژاد سامی ام اما از طرز نگاه سامی به جهان خوشم نمیاد. شاید ده قرن زندگی در ایران برای بومی شدنم کافی بوده!
سه باید من یا اقانیم ثلاثه: زن و کوه و فلسفه یا «حیات، خلوت، فکرت» و یا به عبارتی دیگر: زیستن، تنهایی، اندیشیدن. در این دنیا با همه بزرگیش و آدمهاش، تنهاییهام را تنها با همسرم قسمت کردم نه هیچ کس دیگه چرا که حضور او از جنس «دیگری» نیست. خودی در کنار خود است. پدر و مادر، خانواده و دوستان برایم بسیار مهم اند و هرچند شاید وقت زیادی با اونها نگذرونم اما همیشه دوست دارم به اونها اعتماد کامل داشته باشم. همینه که حرف نگفته‌ای چندان برام باقی نمی مونه و نمونده. چرا که سمپادیها بهترین دوستان من اند.

[پاسخ]

🙁

[پاسخ]

ممنون از نظرات دوستان.
زهرا خانم. نظرات شما کاملاً متین، ولی من اینجوری بیشتر مورد پسندمه.
علی جان، من در واقع یه لیست اسامی از نویسندگان ارائه دادم. ممنون که خودتو معرفی کردی.
صادق خان! ناراحتی؟ چیزی شده؟
و ممنون از بقیه دوستان: آقای زارع زاده، آقای مهندس سروش، اقای مهندس شرقی

[پاسخ]

خوشحالم که دور هم جمع شدین و کار به این قشنگی رو انجام دادین …
منم یکی از ‍ایه های خوندن وبلاگتون .
موفق و ‍پیروز باشین

[پاسخ]

اولش خو سلام خدمت جمیع دوستان ایشالا صد ساله باشد و ما صدویک سال دیه بیم نظر بدم تو این لوتوستون
راسی چرا هیشکه از اسمش و انتخاب اسمش نمگه : راچینه،دولابی،هفتالین،پستو،و……….
یچیزی دیه اینکه از این طرح روز مهمون خیلی خوشم اومد پسندم شد
موفق و موید باشد

[پاسخ]

مثلا امروز یکشبه هستا، یکی هم یه جمله واسه پست امروز بنویسه!! 😉

[پاسخ]

اتفاقا من از عمد اینجا نظر دادم 😛 آخه با تو قهرم مهسا جان 😉

[پاسخ]

سلام دوستای سمپادی!!ایده هاتون برای دور هم جمع کردن ودور هم نگه داشتن سمپادیا خیلی قشنگه ایشالا روز به روز موفق تر باشید

[پاسخ]

:
.
.
?

[پاسخ]

سلام.
گاهی دیدن یه مطلب که بیش از نه سال قبل نوشتی، تو رو پرت می‌کنه به اون دوران و ساعت‌ها بلکه روزها طول می‌کشه تا بتونی برگردی به زمان حال.
ممنون صادق جان.
چه نوستالوژی قشنگی برام ساختی.

[پاسخ]

ارسال دیدگاه