شهر مجازی

لوتوس قراره یک شهر مجازی بشه، یک Second Life مجازی تمام عیار . کار سختیه اما به امتحانش می ارزه. تلاش می کنیم در این شهر تا حد امکان حرفی برای گفتن داشته باشیم و مخاطبی برای خواندن آن.
در قسمت معرفی ،‌ تا حدی نقش هریک از اعضای شورای شهر لوتوس مشخص شده ، اما خطی مشی فکری بنده حقیر در حوزه های اشاره شده :
در زمینه مدیریت به عنوان یک دانش آموز نو پای این رشته ، سوای از مباحث بازاریابی و مدیریت استراتژیک که گرایش های اصلی رشته تخصصی ام هستند، دوست دارم در مورد تفکر سیستمی ، اینکه نیروی انسانی سرمایه است نه هزینه و نهایتا دخیل نمودن نسبی مسائل فرهنگی و اخلاقی در تصمیم گیری ها بحث کنم.
اقتصاد مبتنی بر بازار آزاد و مطالعه آن جزءِ علایق منه و اینکه چه طور این طرز تفکر را می خوام با مسائل اخلاقی یا مقولاتی چون عدالت پیوند بدم، یا کار سختیه یا بیهوده .
چون رشته کارشناسی ام نرم افزار بوده و فعالیت حرفه ای ام هم در همین حوزه است ، در مورد فناوری اطلاعات به نوشتن خواهم پرداخت و البته زمینه مورد علاقه حوزه ارتباطات است.
و بالاخره در زمینه گردشگری ، هر چند تجربه من ، ‌بیشتر به برگزاری چند سفر دانشجویی به خارج از کشور محدود می شه و در واقع دیدگاه خروجی ام بیش از ورودی ، آرزوی من اینه که روزی ایران بتونه متناسب با توانایی های بالقوه و بالفعل خود، پذیرای گردشگران از سراسر دنیا باشه و در این مورد بحث خواهم کرد .
تو این نوشته اول ، تا حدی تکلیفم را با مخاطب روشن کردم ! اما خواهشی که از بازدید کنندگان دارم اینه که در اینجا هیچ مطلبی را به عنوان اصل نپذیرید، با ما موافق نباشید، حداقلش این که کاملا یا فی البداهه موافق نباشید، نقد کنید، ایراد بگیرید، راه حل دهید و این طوری به ما فرصت دهید که از شما یاد بگیریم .
پس من و همکارانم را در جهت غنای مطالب لوتوس یاری فرمایید.

دیدگاه

نوشتی به “در مورد تفکر سیستمی ، اینکه نیروی انسانی سرمایه است نه هزینه و نهایتا دخیل نمودن نسبی مسائل فرهنگی و اخلاقی در تصمیم گیری ها ” علاقه داری، میتونم یه کتاب عالی تو این زمینه بهت امانت بدم، یادگاری پدربزرگمه، فقط قول بده با دقت بخونیش، اسمش “استفاده انسانی از انسان ها” است. پدربزرگم عاشق این بودن که هرچی میدونن به بقیه یاد بدن، منم از طرفشون کتابشون رو بهت امانت میدم…

[پاسخ]

یک. تنوع زمینه‌های تخصصی شما پسنده.
دو.با اینکه گفتید خواننده باید انتقاد کنه خیلی موافقم!!

[پاسخ]

۲nd Life و ایران و Max ADSL 128Kb و …؟ فکر نمیٰ‌کنی یه خورده شوخی بدی باشه؟

[پاسخ]

لوتوس عجالتا:
خود گوییم و خود خوانیم
عجب ما هنرمندیم!

[پاسخ]

اول یه شوخی (ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان) بابا یکی بیاد حرفی بزنه که بفهمیم چی میگه بابا اخلاق مگه با بازار جور در میاد بازار همش ضد اخلاقه

جدی: بحثاتو پی گیری میکنم چون به دردم میخوره

[پاسخ]

مهسا! مرسی حتما کتاب رو ازت می گیرم و قولی که گفتی هم می دم
زهرا ! مرسی
صادق ! مرسی که لا اقل ایراد رو می گیری
حجت ! مرسی امیوارم نا امیدت نکنم

[پاسخ]

ارسال دیدگاه