چگونه از وب سایت یا وبلاگ خود پول در بیاوریم؟

چگونه از وب سایت یا وبلاگ خود پول در بیاوریم؟
مهندس محمد فریور، برنامه‌نویس ارشد موسسه اطلاع‌رسانی پرشیا شبکه
Google Adsense

برای موفق شدن یک وب سایت و جلب بازدیدکنندگان بیشتر همیشه نیاز داریم که محتوا، ساختار و حتی سرویس دهنده میزبان وب سایتمان را تغییر دهیم و به روز کنیم. انجام دادن این کارها مستلزم صرف هزینه و وقت است. یکی از راه هایی که می توان با آن وبلاگ یا وب سایت خود را در آمدزا کرد استفاده از سیستم Google Adsense یا به طور خلاصه Adsense است.

Adsense سیستم تبلیغات آنلاین شرکت گوگل است و به صاحبان وب سایت ها این امکان را می دهد که تبلیغات متنی، تصویری یا ویدئویی را برروی وب سایت خود قرار دهند و بر اساس تعداد کلیک های مفیدی که برروی هر یک از این تبلیغات می شود یا براساس تعداد بازدیدهای هزارتایی که از وب سایت شما می شود و این تبلیغات هم در آنها قرار دارند، حساب کاربری شما را شارژ می کند. راه دیگر کسب درآمد در این سیستم گذاشتن Search Box گوگل در وب سایتتان است.

از مزایای استفاده از سیستم Adsense گوگل می توان به آسان بودن کاربری، مدیریت حساب کاربری و قابل اعتماد بودن گوگل از جهت پرداخت درآمدها اشاره کرد. برای شروع کار مراحل زیر باید طی شوند:

* بازکردن حساب کاربری با رفتن به آدرس زیر:

https://www.google.com/adsense/g-app-single-1
متاسفانه در لیست زبان های مورد قبول گوگل زبان فارسی موجود نیست و باید زبان وب سایت شما غیر فارسی باشد تا بتوانید از Adsense استفاده کنید. همینطور در لیست کشورهای مورد قبول گوگل اسمی از ایران نیست و شما باید برای باز کردن حساب کاربری از مشخصات فامیل و یا یکی از دوستان خود که در خارج از کشور زندگی می کنند و دارای آدرس ثابت و حساب بانکی ( برای دریافت درامدهای وب سایت) هستند استفاده کنید.

* پس از بازکردن حساب کاربری و ورود به آن شما می توانید برای وب سایت های مختلف خود و صفحات مختلف آنها Adsense Channel تعریف کنید و در هر یک از آنها ابعاد، رنگ متن، رنگ پس زمینه و تمام مواردی که مربوط به قالب گرافیکی Channel مربوطه است را مشخص سازید درآخر پس از طی مراحل ایجاد هر Channel، گوگل به شما یک کد جاوا اسکریپت به عنوان خروجی می دهد و شما می توانید این کد را در هر کجای وب سایتتان که تمایل دارید قرار دهید. سیستم هوشمند تبلیغات گوگل بطور خودکار براساس محتوا، مکان و یکسری پارامترهای دیگر تبلیغات متناسب با صفحات وب سایت شما را نمایش خواهد داد.

در پایان دو نمونه از وب سایت هایی که از سیستم Adsense استفاده می کنند را معرفی می کنم.

* METME
* INFOLABYRINTH

دیدگاه

گوگل یا گوگل، مساله در این است!!
موتور جستجوی گوگل نباشه که کار و درس بدون شک تعطیله، گوگل آنالیتیک و گوگل ریدر هم که ابزارهای روزانه هست، در مجموع اینترنت، گوگل و دیگر هیچ!

[پاسخ]

سلام خیلی ممنون اما من یک سوال داشتم وبسایت من در ورد پرس هست و من در کار وبسایت نویسی تازه وارد هستم اگرهمین کار هایی را که گفتید انجام دهم انوقت وبسایتم درامد پیدا میکند

[پاسخ]

سلام یعنی وبسایتی همانند وبسایت شما نمیتواند تبلیغات داشته باشد و حتما باید انگلیسی باشد

[پاسخ]

پس چرا بعضی سایتها مثل بالاترین از Google ad sense اسفاده می کنند

[پاسخ]

ارسال دیدگاه