پیشگامان کویر، سمپاد و دیگر هیچ

کار رسمی انجمن که شروع شد با چند جا صحبت شد برای اینکه خدمات ویژه‌ای برای اعضای انجمن در نظر بگیرند.
یکی از این جاها شرکت پیشگامان (یا به عبارت بهتر گروه پیشگامان کویر) بود. گروه پیشگامان در ارائه خدمات خودشون به سمپاد تخفیف‌هایی قائل شده بودند. یکی از این تخفیف‌ها مربوط می‌شد به سرویس ADSL.

قرار شده بود که ۴۰٪ تخفیف در هزینه‌های اشتراک برای دوستان سمپادی لحاظ شود، هزینه نصب دریافت نشود و علاوه بر آن مودم ADSL به صورت امانی و در قبال یک چک ضمانت در اختیار اعضای انجمن قرار بگیره.
این امتیاز ویژه باعث شد که تعداد زیادی از سمپادی‌ها برای گرفتن سرویس adsl مراجعه کنند.

الان بیش از یکسال و سه ماه از زمان عقد تفاهم‌نامه گذشته است. در شروع کار پایبندی پیشگامان به مفاد تفاهم‌نامه خوب بود اما کم‌کم کارشکنی‌های پیشگامان شروع شد.
یادم میاد همون اوایل بود که خواهرم می‌خواست از این سرویس پیشگامان استفاده کنه خودم رفته بودم. اولا زمان قرارداد اولیه سه ماهه بود (من چون ذهنیت مثبتی از کیفیت سرویس‌هایی که شرکت پیشگامان ارائه می‌کرد نداشتم تاکید کردم که برای تست سه ماهه قرارداد ببنده اگه راضی بود بعدا یکساله قرارداد را تمدید کنه)، موقع حساب کتاب هم هزینه ۱ گیگابایت اضافه را (پیش‌فرض کلیه سرویس‌ها ۱گیگ است) هم شامل ۴۰٪ تخفیف می‌شد و صحبت در مورد مودم هم این بود که «مودم امانی پیشتون باشه، هر وقت خواستید پس بدید»
بعد از یه مدت شنیدیم که به منشی انجمن گفته‌اند که گیگ‌های اضافه شامل تخفیف نمی‌شه.
و جدیدا قضیه امانی بودن مودم در حال پیچیدن است. یکی از دوستان که مدتی است از سرویس adsl استفاده می‌کند، با توجه به اینکه قرار بوده هر زمان پیشگامان مودم امانی را پس بگیره رفته و یه مودم+اکسس‌پوینت+سوییچ خریده (مدل Micronet SP3368) و که از مودم خودش استفاده کنه و مال پیشگامان را پس بده، بعد از اینکه مراجعه کرده به پیشگامان بهش گفتند: «ما چک شما را تا چند روز آینده نقد می‌کنیم اگه نمی‌خواین چکتون نقد بشه ۵۰ هزار تومان بیارین» دوست عزیز ما شوکه شده بود که یعنی چی؟ مودمی که همون موقع توی بازار حدود ۳۰ هزار تومن بیشتر ارزش نداشت و قرار بود امانی باشه را چطور زوری می‌خواهند بفروشند به ۵۰ هزار تومان؟؟؟!!!
از اون طرف مرتب سطح کیفی سرویس‌های پیشگامان در حال افت است و جدا از قضه فیل‍تر‍‌‌ی‍ن‍‍‍‍‍‍‍گ که همه گریبانگیر ملت است، سایر امکانات را هم محدود کردند بدون اینکه خبر بدهند. (محدود کردن Incoming Connectionّ، و …) و نکته دیگه اینکه آدم‌هایی که در قسمت پشتیبانی فنی هستند علاوه بر اینکه در حد زیادی غیر فنی هستند و به نظر می‌رسه که فقط وظیفه دارند حرف خودشون را به کرسی بنشونند (کاری که شااااید بشه با مشتریان ناآگاه از مسایل فنی انجام داد اما وقتی طرفشون یه آدمی است که می‌فهمه چی به چیه نه!)
اینطوری که داره پبش‌میره فکر کنم به زودی قضیه تخفیف هم برچیده بشه.

دیدگاه

تحریمشون کنیم خوبه؟!
چی کار میشه کرد؟!
بریم دسته جمعی بزنیمشون؟

[پاسخ]

اینجا را هم ببینید
و اینجا را هم!

[پاسخ]

خیلی هم بدتر نیست که بپیچد!!

[پاسخ]

من دیروز رفتم تمدید کردم. تخفیف هم سرجایش بود. در مجموع به مشکلی برنخوردم. اگه هم منو پیچوندن خودم که نفهمیدم. 🙂

[پاسخ]

مدتیه به سرویس DDNS هم دسترسی نداریم.
اون جوری که من سؤال کردم طبق دستور فیلتر شده.

[پاسخ]

می‌خواد تخفیف رو برداره، برداره، مجبورشون نمی‌شه کرد.
ولی فروختن زورکی مودم دیگه از بی‌عرضه‌گی انجمن‌ه.
شرمنده صادق جان ولی وقتی انجمن خبری به اعضاش می‌ده و اونها اعتماد می‌کنند، حدالقل انتظار اینه که وقتی چنین مواردی پیش میاد، انجمن با استفاده از تفاهم‌نامه‌ای که در دست داره، مقابله کنه.

دور واستادم می‌گم لنگش کن؟ میام یزد باهات تماس می‌گیرم.

[پاسخ]

ارسال دیدگاه