بزرگترین تهدیدهای انجمن سمپاد

ابتدا از همه دوستانی که هفته پیش پیام گذاشتند تشکر و عذرخواهی می کنم چرا که پی نوشت داشتم اما متاسفانه ظاهرا در سایت قرار نگرفت.
انجمن ها اصولا نهادهای نسبتا نوپا و به نوعی وارداتی در ایران هستند که هنوز جایگاه واقعی خود را به دست نیاورده و مشکلات درونی و بیرونی متعددی در سر راه خود دارند. انجمن سمپاد نیز از این مسایل مبرا نیست. تعدادی از تهدیدات و چالش های عمده ای که همواره باید مواظب بود تا گریبانگیرمان نشود عبارت است از:
۱- انفعال و بی توجهی سمپادی ها به خصوص اعضاء به انجمن به هر دلیلی
۲- وارد شدن به مسایل اقتصادی و سیاسی در درون انجمن
۳- تهدید بسیار مهمی که خیلی به آن توجه نمی شود ایجاد هسته های صلب و سخت از گروهی دوستان سمپادی در درون انجمن است که اعضاء و افراد جدید را به راحتی پذیرا نبوده و یا اینکه زبانی درونی شکل گیرد که با اعضاء جدید هم زبانی و به تبع آن هم دلی بوجود نیاید. بنابراین برون گرا بودن و رفتن به سوی افراد جدید با روی گشاده و برنامه های جدید راه حلی برای آن می تواند باشد.
۴- پایین آمدن سطح تحمل نسبت به یکدیگر در درون انجمن که معمولا به خاطر روابط و مسائلی خارج از انجمن بوجود آمده است.
۵- از بین رفتن مفهوم سمپادی بین افراد جدید و یا فراموشی ان مفهوم در افراد قدیمی تر.
۶- عدم رعایت اصول دموکراتیک در انجمن و اساسنامه و آیین نامه پذیرفته شده و عدم شفافیت

برچسب ها: ,

دیدگاه

صحیح است!!!

[پاسخ]

گرچه کاملا با مورد ۳ که اشاره کردی موافقم اما مشکل اینه که ظاهرا داوطلبی که بخواد جایگزین هسته صلب سرشلوغ همه فن حریف البته کمی مغرور اولیه بشه، کم داریم یا حداقل نمیشناسیم .

[پاسخ]

همه ی اینا قابل حله. در مورد ۳ که اشاره کردین، من که فکر میکنم اعضای فعلی (حداقل مسئولین اصلی) تمام سعیشون رو در جذب افراد جدید و فعال، کردن. یه خورده هم باید خود بچه ها بیان تا یه جوری به بقیه معرفی بشن. بقیه ی موردها هم با حل کردن مورد ۳ به طور کامل و بیشتر از اون حل کردن مورد ۱ به نتیجه میرسن. چون به هر حال یک سری تفکرات جدید هم لازمه ی یگ گروه زنده هست که فقط با حضور افراد جدید ممکنه.همراه شدن نیرو و وقت جوون ترا با تجربه ی پیشکسوتا میتونه انشاالله همه ی مشکلات رو حل کنه.

[پاسخ]

جناب علی آقای مدرسی
همه اینها را مبسوط صحبت کرده ایم و می کنیم
فقط خواستم تشکری بکنم . رسما .

[پاسخ]

ممنون از اظهار نظر و لطف همه دوستان.

[پاسخ]

ارسال دیدگاه