پاتوق خرداد

دیروز عصر در دفتر انجمن جلسه هیات مدیره (که به علت نیامدن حداقل لازم از هیا ت مدیره غیررسمی برگزار شد) بود با موضوع مدرسه. جلسه‌ای کم تعداد اما مفید.
اما مهمترین خبر این روزها برگزار پاتوق بود. دیشب شب پاتوق سمپاد بود. در یزد و تهران پاتوق برپا بود با حضور سمپادی‌ها. سمپادی‌ها در یزد حدود ۴۰ نفر و سمپادی‌های در تهران حدود ۳۰ نفر بودند. این که از این. و البته در شروع پاتوق یزد برق نداشتیم برای مدت طولانی!

در پاتوق یکی از دوستان قدیمی را که فعلا مقیم اصفهان است و ایضا مشاور چند شرکت یزدی هم در جمع ما بود. با هم صحبت کردیم از هر دری، از بالاترین و فرهنگ حاکم تا مشتری‌مداری در شرکت‌ها و … در میانه بحث موضوع کشیده شد به موضوع «آیین‌نامه نظام صنفی رایانه برای جابجایی نیروها بین شرکت‌ها» و اثرات دراز مدت آن در صنعت نرم‌‌افزار استان.
صحبت دوست ما پیرو مطلب گذشته من بود. دوست گرامی می‌گفت با تصویب این آیین‌نامه یا نیروی کار باید داخل شرکت X بماند و یا اینکه ترک دیار کند و جذب بازار کار خارج از یزد شود. این نکته با توجه به جذاب بودن بازار کار خارج از یزد برای متخصصین نرم‌افزار برای آینده شرکت‌های نرم‌افزار در یزد بسیار خطرناک خواهد بود.
نکته دیگری که در مورد آن صحبت کردیم، اثر دراز مدت پشتیبانی پس از فروش شرکت‌ها در جذب مشتریان ثابت و نه موردی برای شرکت‌ها بود. هر دو از تجربه‌های خود در این زمینه و بخصوص تجربه‌های مشترکمان در استفاده از خدمت ISPها سخن گفتیم.
تهش اینکه پاتوق دیروز برای من هم مفید بود هم لذت‌بخش و هم امیددهنده.

راستی غیر از فروش ویژه نشان سمپاد، در حاشیه پاتوق اتفاقاتی افتاد که هر که خواست مستقیم بپرسه! D-:

دیدگاه

سلام
هرچند پاتوق های تهران خوبه، خوش میگذره ولی هیچ چیز اصلش نمیشه!
من که دلم میخواد یزد باشم!
در ضمن، ایولا به ۷۹ ی ها

[پاسخ]

من پاتوق یزد موخام!!!(گریه ی فراسوزناک!!!)

[پاسخ]

پاتوق یزد هم از اول اینطور نبوده. بعدها هم اینطور نخواهد بود. پاتوق موجود زنده ای است که هر چه از عمرش می گذرد بالغ تر میشود.
شاید بد نباشد موقع صحبت از پاتوق یزد و تهران توجه داشته باشیم که چند سال از پاتوق سمپاد یزد می گذرد اما پاتوق تهران چون طفلی نوپاست.
من شخصا امید دارم پاتوق تهران به زودی از پاتوق یزد گوی سبقت برباید. اما باید به این طفل کمک کرد و به پایش صبر کرد.

[پاسخ]

اگه پاتوقا رو زود تر شروع کنید فکر کنم بچه ها بیشتر بیان. حداقل دوستای خودمو می دونم که اینجورین.

[پاسخ]

اگر مطلب http://www.SAMPAD.info/patogh.php را با دقت مطالعه کنید می‌بینید که اونجا نوشته «پاتوق زمان ندارد» این یعنی اینکه شما می‌تونید با دوستانتون قرار بزارید و زودتر بیاین و هر وقت دیدین مناسبه برید.
اگه زمانی که شما انتخاب کردید برای دیگران هم مناسب باشه، کم‌کم زمان شلوغی پاتوق کشیده می‌شه به اون طرف.
یادمون باشه پاتوق یه قراره! یه قرار بین چند دوست سمپادی برای دیدن همدیگه!

[پاسخ]

ارسال دیدگاه