داستان تخفیف ADSL سمپاد به پایان رسید!

امروز رفتم پیشگامان که سرویس ADSL بگیرم. همه چیز را حساب کردیم و آمدیم سرتخفیف سمپاد. تا معلوم شد که می‌خواهم از تخفیف سمپاد استفاده کنم بازی‌ها شروع شد.
اول گفتند که مودم قبلی‌تان قابل استفاده نیست و مشکل ایجاد می‌کند. گفتند با آقای تقوی صحبت کنید تا اجازه دهند!
رفتیم با آقای تقوی صحبت کنیم. گفتند یا مودم ما را بخرید! یا تخفیف بی‌تخفیف. از همه جالبتر اینکه گفت این موضوع جزو قرارداد تخفیف سمپاد است. من که به صورت کامل در جریان بودم شروع به اعتراض کردم اما هنوز صحبت من تمام نشده بود که آقای تقوی با عصبانیت من را از اتاقش بیرون کرد و گفت اصلا از همین لحظه تخفیف سمپاد بی تخفیف سمپاد و اصلا قرارداد با سمپاد باطل!

من که قبلا از سرویس پارس‌آنلاین استفاده می‌کردم صد رحمت به آنها فرستادم و استفاده بی‌منت از سرویس پارس‌آنلاین را به استفاده از خدمات ارزان‌تر شرکت بی‌اعتباری که حتی به گفته‌های خود پایبند نیست ترجیح دادم. شما بودید چه می‌کردید؟

دیدگاه

مشتری مداری اینه که میگن؟
ما که بیسوادیم ، سرمان نمیشود…

[پاسخ]

این است کرامت انسانی

[پاسخ]

همون موقع که پیشگامان (برخلاف قراردادش با انجمن) بعضی از اعضای انجمن رو مجبور کرد مودم رو ازش بخرن، انجمن باید موضع می‌گرفت و تکلیف رو مشخص می‌کرد.
عذر می‌خوام صادق جان ولی واقعیت این‌ه که پیشگامان قبل از این نشون داده بود که قراردادش با انجمن براش محترم نیست ولی انجمن بی‌خود مسامحه کاری کرد (اون استدلال یک مو از خرس کندن رو که بعضی دوستان می‌گفتن ابدا قبول ندارم)

حالا اگه تو صادق باشی (که می‌دونم هستی) الان کار به جایی رسیده که این آقای تقوی اول زیر قراردادش زده بعد دروغ گفته دست آخر هم توهین کرده، فکر کنم باید خدا رو شکر کنی که کتک نخوردی :دی

الان خواهش می‌کنم مساله رو شخصی نبین، مساله توهین پیشگامان به “یکی از اعضای انجمن سمپاد”ه، نظر من این‌ه که حدالقل این کارها انجام بشه:
-اول یک خط قرمز روی اون “۴۰٪ تخفیف ADSL پیشگامان” بکش و کنارش بنویس قرارداد باطل شد.
-یک پست توی سایت سمپاد بگذار و موضوع لغو قرارداد و علت‌ش رو توضیح بده.
-به نظر من چون بعضی از اعضا که به اعتبار انجمن سراغ پیشگامان رفتن و بعد براشون مشکل ایجاد شده انجمن باید از اونها عذرخواهی کنه.
-در آخر یک پست هم بنویسیم از اعضا بخواهیم که دیگه از خدمات پیشگامان استفاده نکنن، مگر اینکه رسما عذرخواهی کنه. ترجیحا این رو یک نفر دیگه از دوستان بنویسه (اگه خواستی خود من می‌نویسم)

[پاسخ]

سلام صادق جان :
اول از همه ، به خاطر این اتفاق که واسه شما و سایر دوستان رخ داده یا خواهد داد ، متاسفم.
دوم اینکه : همیشه توجه داشته باش ، اینجا ایران است !!! .
سوم اینکه : یه جمله مشهور میگه ” تو خود بده وگرنه ستمگر به زور خواهد گرفت !!! .
چهارم اینکه : به نظر من ، در تلافی اینکارشون باید تحریم و تبلیغ کنیم !

[پاسخ]

مهدی امیرحیدری پاسخ در تاريخ سپتامبر 9th, 2008 10:45 ق.ظ:

مهندس!
شما هم از ADSL پیشگامان استفاده می‌کنید؟

[پاسخ]

یک چیزی یادم رفت بگم، پرسیده‌ای “شما بودید چه می‌کردید؟”
من بودم یک سیلی می‌خوابوندم زیر گوشش. :دی

ضمنا موارد اول و چهارم کامنت آقای شرقی، مورد تایید و تاکید است.

[پاسخ]

دوستانی گفتند مشکل فقط برای بنده و کمتر از ۵ نفر از سایر سمپادی‌ها ایجاد شده است! قرار شده پیگیری کنند!
اینطور که دوستان می‌گفتند به نظر می‌رسد قرارداد فقط برای من لغو شده بوده نه به صورت کلی!!!

[پاسخ]

آقای نقاش‌زاده منظورت چیه؟ یعنی باید صبر کنیم برای همه مشکل پیش بیاذ؟
اصلا فقط برای یک نفر مشکل پیدا شده باشه، سمپاد مثلا یک انجمن‌ه (یا قرار باشه)
پیشگامان با انحمن قرارداد داشته یا نه؟ اون آقا به چه حقی به یکی از اعضای انجمن توهین کرده.

والله دلیل این مسامحه‌کاری رو نمی‌فهمم، حدالقل یک عذرخواهی خشک و خالی باید بکنند یا نه؟

[پاسخ]

سلام.
نمی‌دونم چرا این‌قدر تند می‌ریم؟؟؟
تا جایی که یادم می‌آد، قرارداد مبتنی بود بر ۴۰٪ تخفیف، نصب رایگان و تحویل مودم با چک ضمانت برای ۱ سال، و خود من سال گذشته موقع تمدید قراردادم، پول مودم رو پرداخت کردم.
تا حالا هم با پیشگامان و شخص آقای مهندس تقوی مشکلی که نداشتم هیچ، برخوردشون هم خیلی خوب بوده.
احساس می‌کنم برخوردی که بین صادق‌خان و ایشون پیش اومده به‌خاطر همون قاعده کلی At the wrong time, at the wrong place باشه! چون من هردوی این آقایون رو می‌شناسم و چنین برخوردی بینشون واقعاً دور از انتظاره.
امروز هم برای تمدید قراردادم رفتم که با همون شرایط قبلی و با برخورد بسیار خوب، انجام دادن.
و اما یه نکته:
فرض کنیم که قرارداد باطل بشه و خط قرمز روش بکشن و… این‌وسط کی ضرر می‌کنه؟ پیشگامان؟!!! تنها کسی که ضرر می‌کنه بچه‌های عضو انجمن هستن. فکر می‌کنید ۱۵۰ تا مشتری سمپادی برای پیشگامان عدد بزرگیه؟!
مودم رو به نماینده‌های خودشون حدود ۵۲۰۰۰ تومن می‌فروشن و با اعضای انجمن ۴۰۰۰۰ تومن حساب می‌کنن که به‌نظر من در شرایط فعلی خوبه.
کمی واقع‌ بینانه‌ تر نگاه کنیم.

[پاسخ]

صادق نقاش‌زاده یزدی پاسخ در تاريخ سپتامبر 8th, 2008 1:25 ب.ظ:

تند؟ منظورت از تند چیه دکتر جان؟
البته لازم نیست که فراموش کنیم که تفاهم‌نامه چی بوده. متن و عکس تفاهم‌نامه در سایت در قسمت خدمات موجود است. اگه سایت سمپاد را دیده باشی همین اواخر یه سری تغییرات توی سرویس‌هاشون دادند که توی سایت اعلام شده بود.
قبل از این تغییرات برای چند نفر دیگه هم مشکل مودم پیش آمده بود. برای اینکه بدونی که خیلی تخفیفی که می‌دن برای مودم چیز جالبی نیست باید بدونی که مودم‌های بهتر از اون و ارزانتر در بازار فراوانه. به علاوه این مودم‌های چینی که پیشگامان با منت ۴۰ تومن به سمپادی‌ها می‌ده، کلی ارزونتر برای خودش از آب در اومده.
در مورد سرویس‌های پیشگامان برای شخص من دفعه اول نبود که دچار مشکل می‌شدم. به نظر می‌رسه پیشگامان اگه همه چیز طبق روالی که خودشون تعریف کردند پیش بره هیچ مشکلی ندارند اما اگه شرایط یه ذره خاص باشه مشکلات زیادی خواهی داشت.
و البته عدم پایبندی به تفاهم‌نامه‌ها و عدم شفافیت در پیشگامان چیزی است که در پیشگامان نهادینه شده است.

اما در آخر:
حرف یکی یا ۱۰۰ تا یا ۱۰۰۰تا مشترک نیست. حرف اینه که یا حرفی را نمی‌زنیم یا روی حرفمون می‌مونیم! نه؟

[پاسخ]

مهدی امیرحیدری پاسخ در تاريخ سپتامبر 9th, 2008 10:41 ق.ظ:

سلام صادق خان.
قبول کن تند می‌ریم، همه‌مون.
من فکر می‌کنم اگه این مشکل برای ۶ نفر پیش اومده، یعنی بیش از ۱۰۰ نفر دیگه، مشکلی نداشتن. پس لازم نیست همه چیز رو زیر و رو کنیم. نه؟ شرایط خاص رو باید با تکنیک‌های خاص حل کرد، نه با دعوا!
فرض کنیم مودم رو می‌خرن ۲۰هزار تومن. کم‌تر که نیست؟ وقتی تخفیف بخواهیم، قاعدتاً مودم رو هم باید از خودشون بخریم.
و البته پایبندی به اصول باید دوطرفه باشه. وقتی دانش‌آموز دبیرستان زینبیه با استفاده از خدمات انجمن سمپاد، ۴۰٪ تخفیف می‌گیره! وقتی جلوی خود مهندس تقوی یکی از اعضای انجمن سمپاد به فامیلشون می‌گه بیا من از طریق انجمن خودمون برات ۴۰٪ تخفیف بگیرم! و… به‌نظرت پایبندی اعضای ما رو می‌رسونه؟!!!
الان سایت سمپاد رو چک کردم، تخفیف پیشگامان دیگه جزو خدمات انجمن نیست؟!

[پاسخ]

صادق نقاش‌زاده یزدی پاسخ در تاريخ سپتامبر 9th, 2008 10:52 ق.ظ:

در مورد تند رفتن قبول ندارم. در مورد دعوا! باید دید چه کسی شروع کرده.

در مورد مودم. اگر توی تفاهم‌نامه این قید آمده بود حرف شما متین. اما نیامده و البته من که مودم دارم قرار نیست دوباره پول مودم ولو یک ریال بدهم.

در مورد عدم پایبندی اعضای انجمن به قرار داد باید بگم متاسفم و شاید بهتر باشه که انجمن یه همکاری با پیشگامان انجام بده که این مشکل حل بشه و افرادی که خارج از تفاهم‌نامه سرویس گرفتند اشتراکشون قطع.

در مورد خدمات پیشگامان. در این مورد سرویس پیشگامان، وقتی من گذاشتم شرایط روشن بود. الان شرایط حداقل از نظر من روشن نیست. اگه شما یا آقای مدرسی براتون واضحه متنش را تهیه کنید و بزارید توی سایت.

البته جناب صادق جان از امهات دنیای مجازی اند و اظهارتشان لااقل برای بنده حجت .
ولی گمان می کنم این موارد و از این دست را نه با منطق و استدلال و البته احساس که با دیپلماسی – یا بقول قدیمیها دیپلوماسی – باید حل کرد که خیرالامور انفعهم.

[پاسخ]

صادق نقاش‌زاده یزدی پاسخ در تاريخ سپتامبر 9th, 2008 10:11 ق.ظ:

بله؟ احساس؟ دیپلوماسی؟

[پاسخ]

salam be hameye doostan.rastesh nazari dashtam va mikhastam benevisamesh.ama tarjih dadam ke nagofte bemoone vaghti ye seri chiza ro khoondam inja.tarjih midam kheli yavash beramo hatta pishnahade tashvighe pishgaman ro ham bedam ta kasi dige pishghadam nashode..shad bashin

[پاسخ]

با سلام به همه
من عضو گروه نبودم و قرارداد تخفیف هم شامل من نمی شه اما داشتم گول تبلیغات اون شرکت رو میخوردم تو ارزونی ADSL اما با نوشته های شما متوجه متقلب بودن اونها شدم . ممنون از اینکه مثل خیلی ها که یه مشکل رو میبینند بیخیال نمی شن و حداقل افشا گری می کنن . همین کار را ادامه دهید مطمئن باشید از کارشون پشیمون می شن

[پاسخ]

ارسال دیدگاه