«ماسیمو» اصالتا ایرانیست!

ماژول‌های “ماسیمو” قطعاً برای شما آشناست. کمتر سیستم پالس اکسی‌متری وجود دارد که از این ماژول‌ها استفاده نکند به طوری که نام “ماسیمو” به اعتبار محصولات بسیاری از شرکت‌ها، بدل شده است. جالب است که “ماسیمو” زمانی فعالیت خود را آغاز کرد که کمپانی رقیب، بیش از ۹۰درصد بازار این فن‌آوری را در دست داشت. غلبه بر این رقیب مقتدر و در اختیار گرفتن بیش از ۶۰ درصد بازار جهانی سیستم‌های پالس اکسی‌متری، فروشی برابر ۳/۲۲۴ میلیون دلار (۲۰۰۶) و درآمدی برابر ۸/۱۸۱ میلیون دلار (۲۰۰۶) و در اختیار داشتن ۱۲۲۴ کارمند، “ماسیمو” را به یک “مثال آموزشی” در بحث رقابت در حوزه مدیریت تبدیل کرده است. پرونده جالب “ماسیمو”  را امروزمی‌گشاییم، تا در مورد این شرکت اسرارآمیز بیشتر بدانیم.

کمپانی “ماسیمو” در سال ۱۹۸۹ در ایالت کالیفرنیای آمریکا توسط یک ایرانی‌تبار به نام “جو ای. کیانی” (‏Joe E.Kiani‏) تأسیس شد. “ماسیمو” یک شرکت خصوصی است که محور فعالیت‌های آن، توسعه، ثبت و بازاریابی فن‌آوری‌های پردازش پیشرفته سیگنال‌های حیاتی و سیستم‌های پایش غیرتهاجمی این علایم است.
بیش از ۶۰ مطالعه مستقل برروی “‏Masimo SET‏” (‏Masimo Signal Exchanging Technology‏) انجام شده و ثابت کرده است که این فن‌آوری قدرت غلبه بر محدودیت‌های اندازه‌گیری سطوح اشباع اکسیژن خون سرخرگی و نرخ ضربان با وجود حرکت و غلظت کم که از مشکلات اساسی دیگر سیستم‌های پالس اکسی‌متری است را دارد.
اصول رهبری “ماسیمو”
– وفاداری به عهده و پیمان و مسؤولیت‌ها، ‏
– پیشرفت در اجرا نه به طمع قدرت،
– تلاش برای بهتر شدن نسبت به سال قبل هم از نظر فردی و هم برای گروه،
– شاد بودن تا سر حد امکان و
– انجام هر آنچه برای سلامت بیمار بهترین است.
هدف نهایی “ماسیمو” ارایه بهترین کیفیت و کم کردن هزینه به صورت همزمان از طریق جایگزین کردن “‏Masimo SET‏” در مؤسسات و بیمارستان‌ها است. برای رسیدن به این هدف “ماسیمو” با شرکت‌های فعال در زمینه پایش بیمار، شراکت می‌کند.

همه جا صحبت از “ما” است
در تمام متون رسمی و سندهای “ماسیمو” از عبارات “ما” و “کمپانی ما” استفاده می‌شود که منعکس‌کننده تفکر خاص “ماسیمو” جهت مشارکت همه کارمندان و ارزش نهادن به تمام آنان است.
قضاوت به عهده متخصصان است
“ماسیمو” معتقد است که تعامل با متخصصان حوزه سلامت بایستی منجر به نتیجه مثبت برای بیماران شود و تخصص پزشکی را به وسیله ارایه اطلاعات آموزشی و علمی در مورد محصولات که مورد تأیید شرکت است را، ارتقا دهد.
حق انتخاب مستقل متخصصان همواره مورد احترام “ماسیمو” است و هیچ دخالتی از سوی این شرکت در روند تصمیم‌گیری و انتخاب محصولات صورت نمی‌گیرد و با هر گونه پرداختی از هر نوع که به نوعی توجه به محصولات “ماسیمو” را به فردی تأثیرگذار در روند خرید،‌ به شدت برخورد می‌شود.

فعالیت‌های متمایزکننده “ماسیمو“‏
– آموزش مربوط به محصولات: خدمات آموزشی و پشتیبانی تکنیکی محصولات که به متخصصان سلامت ارایه می‌شود، متضمن استفاده ایمن و کارآمد از این سیستم‌هاست.
– فعالیت‌های ارتقادهنده: توسعه مستقیم و غیرمستقیم فروش و استفاده محصولات “ماسیمو” توسط نمایندگی‌ها و توزیع‌کننده انجام می‌شود.
– تحقیق و توسعه: “ماسیمو” از تحقیقات علوم پزشکی و آموزش مداوم کادر درمانی برای دستیابی به فن‌آوری‌های جدید و ارتقاء  روند خدمات‌رسانی‏ با مطمئن با هزینه قابل قبول حمایت می‌کند.‏
– پیشرفت فن‌آوری پزشکی: “ماسیمو” جهت ارتقاء کارایی محصولات خود و ابداع سیستم‌های جدید همکاری تنگاتنگی با متخصصان بهداشت و درمان دارد.

اعضای تیم اجرایی
– جو ای. کیانی (Joe E.Kiani‏): مدیر اصلی اجرایی و رییس هیأت مدیره
– عمارالعلی (Amaar Al-Ali‏):‏
– الیور برتون (Oliver Berthon‏): رییس بخش اروپایی “ماسیمو”‏
– پت کریلی (Pat Crilly‏):‌نایب رییس اجرایی توسعه منابع انسانی ‏
– محمد المانژا (Mohamed Elmandjr‏): رییس ‏OEM
– ریک فیشل (Rick Fishel‏) نایب رییس اجرایی توسعه تجارت و کنسول عمومی ‏
– براد لنگدیل (‏Brad Langdale‏): نایب رییس اجرایی بازاریابی
– یانگسام لی (Yongsam Lee‏): نایب رییس اجرایی اطلاعات
– مارک دی راد (‏Mark de Raad‏): نایب رییس اجرایی مالی  و دبیر

اعضای هیأت مدیره
– جو ای. کیانی (Joe E. Kiani‏):‌رییس (مؤسس)
– دکتر استیون بارکر (steven Barker,M.D,PhD‏) مدیر و عضو هیأت علمی رییس بخش بیهوشی دانشکده پزشکی آریزونا‏
– ادوارد ال.کاهیل (Edward L.Cahill‏): مدیر “‏HTM‏” (از شرکای اصلی ماسیمو)‏
– رابرت ال. کلمن (Robert L.Coleman, Ph.D‏): مدیر “‏Medisense‏”‏
– محمد دیاب (Mohamed Diab‏): مدیر  ‏
– جک و دابلیو لاسرسون (Jack W.Lasersohn‏): مدیر “‏Vertical Group‏” (از شرکای اصلی “ماسیمو”)‏

فعالیت‌های ارتقایی
‏”ماسیمو” با روش‌های تشویقی مختلف، توجه متخصصان را به ارایه راهکار جهت بهبود سیستم‌هایش جلب می‌کند. اما ذکر این نکته ضروری است که این روش‌های تشویقی تنها در صورتی که به نفع بیماران باشد، انجام می‌پذیرد و مجموع هزینه‌ها در این قسمت نباید بیشتر از ۲۰۰۰ دلار در هر سال شود.

آموزش محصولات ‏
این آموزش‌ها از طریق دوره‌های آموزشی، کنفرانس‌های محلی، دعوت متخصصان به صورت مهمان صورت می‌پذیرد اعطای ‏Grantها و بورس‌های تحصیلاتی و تحقیقاتی نیز جزیی از این برنامه است.

“ماسیمو” در ایران‏
‏”ماسیمو” که در اصل ایرانی است! اما ظاهراً باید نماینده‌ای نیز در ایران داشته باشد. بازاریابی و توسعه محصولات کمپانی “ماسیمو” در انحصار شرکت “پویندگان راه سعادت” به مدیریت مهندس ” عبدالرضا یعقوب‌زاده” است. ‏

دیدگاه

“اصول رهبری “ماسیمو”
– وفاداری به عهده و پیمان و مسؤولیت‌ها،”

ایول! دقیــــــــــقا عین پیشگامان خودمون. 😉

[پاسخ]

ارسال دیدگاه