لوتوس بر روی هاست شخصی

مقدمه : قرار بود پست بعدی رو که مینوسم اول خودمو معرفی کنم : منیره هستم یک منتظری، خروجی ۸۴ سمپاد یزد. ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان میخوندم ولی ولش کردم. به عکاسی علاقه دارم.  یه آبجی سمپادی سمپادی دارم. البته بابا و داداشی‌ها و عامو  و خاله هم هستند :دی اطلاعات دیگه که لازم نیست؟

وبلاگ روی هاست شخصی (وردپرس)

خیلی فرق هست بین داشتن وب‌سایت و وبلاگ (تفاوت عمده ای که در وب‌سایت و وبلاگ مشاهده میشود امکان نظردهی برای هر پست وبلاگ است که در اغلب وبسایت‌ها چنین امکانی تعبیه نشده. و کلا هم ماهیت و اهداف این دو فرق میکنه) و خیلی فرق هست بین داشتن وبلاگ روی هاست شخصی و یا وبلاگ‌های سرویس‌دهندگان رایگان (بلاگفا، میهن بلاگ، پرشین بلاگ، بلاگها، وردپرس، بلاگر و …) هر کدوم  از سرویس‌دهندگان رایگان امکاناتی دارن که بنا به عادت و سلیقه و کار هر فرد قابل تامل است. مزیتی که وبلاگ روی هاست شخصی داره امکان ارتقا و گسترش اونه. چیزی که باعث میشه خیلی‌ها حاضر بشن در ازای اون ، مشکلات مدیریت هاست و دومین و البته پرداخت هزینه رو متقبل بشن. همه اینا رو گفتم که بگم خیلی زشته آدم وبلاگ روی هاست شخصی و قدرت ارتقا داشته باشه ولی بهش دست نزنه و مثل یک وبلاگ معمولی باهاش رفتار کنه.

۱٫ اولین قدمی که برای متفاوت کردن وبلاگ نسبت به حالت اولیه آن به نظر میرسه عوض کردن قالب اون هست. همون طور که میبینین یک ماهی است که لوتوس  قالب جدید به خودش گرفته. البته باز بگم پیشنهاد قالب جدید پذیرفته میشود (:دی اسمایلی تصمیم‌گیری از جانب سردبیر) و کلا توصیه‌ام به دوستانی که وبلاگ روی هاست شخصی دارن این است که یه سر به قسمت قالب‌های وردپرس فارسی بزنن.(به جان من اون تم دیفالت اصلا برازنده یک وبلاگ خوب نیست)

۲٫ دومین مورد قابل ارتقاء وبلاگ‌ها افزونه‌های اون هست. افزونه‌های مختلفی تو خود سایت وردپرس  هست (+) از اضافه کردن عکس‌های فلیکر گرفته تا افزونه‌های مربوط به توییتر و سایت‌های اجتماعی دیگه تا … یه افزونه مفیدی که لطف کردند و واستون نصب کردند (امیدوارم مفید واقعا بشه) افزونه private messages یا همون پیام خصوصی هست. این افزونه برای وبلاگ‌های گروهی همچون لوتوس ، ۰۲۱ و یا حتی گردشگری کارایی بالایی داره. از این طریق میتونین با بقیه دوستان نویسنده (یا همون اعضاء) وبلاگ در ارتباط باشید بدون اینکه کسی فالگوش وایسه (بهتون قول میدم مدیر سایت یا همون سردبیر و غیره هم بهش دسترسی ندارند)

پ.ن. در ضمن دقت کردین که این کلید «چینش به صورت کامل» (Alt+Shift+J) هم چیز جالبیست؟

دیدگاه

قالب خوب نیست :دی
ضمنا ما هم خونه‌مون جلوی سمپاده. با تشکر

[پاسخ]

منیره پاسخ در تاريخ نوامبر 10th, 2009 9:18 ب.ظ:

:)) جناب آقای ملک علایی …
:دی
حامد من که گفتمت واسه لوتوس ما قالب فارسی کن بعد تو ناز کردی :دی
بعد چه افتخاری نصیبت شده که خونه تون جلو سمپاده :دی

[پاسخ]

ارسال دیدگاه