کارگاه آموزش‌ مهارت‌های زندگی

مقدمه : آقا این «پیش از ازدواج» واسه کارگاه اسم ثقیلیه :دی آدم نمی‌تونه (جزئت نمی‌کنه) به دو نفر بگه چنین گارگاهی رفته. من شخصا وقتی می‌خواستم از خانواده اجازه ثبت نام بگیرم مجبور شدم بگم «کارگاه آموزش‌ مهارت‌های زندگی» هست. یه جمع‌بندی کلی نوشتم واسه افرادی که شاید بخوان بدونن کارگاه چه طور برگذار شد، یا حتی شاید علاقه داشته باشن در کارگاه‌های بعدی شرکت کنن :

خوشحالم که کارگاه رو رفتم، شاید بعضی چیزا رو از قبل می‌دونستیم ولی باز نیاز به مرور و تعمق داشتند و البته بعضی چیزایی هم که تا اون زمان بهش اهمیت نمی‌دادیم با توضیحات مشاورین (خانم عطارها و آقای دهقانی‌زاده) و دوستامون تازه می‌فهمیدیم چه قدر می‌تون در زندگی مهم باشن. کارگاه در سه نوبت و ۱۴ ساعت برگذار شد. ولی وقتی توضیحات تئوری با نظرات دوستان و بحث و گفتگو همراه می‌شد اصلا احساس خستگی به آدم دست نمی‌داد. در عین حال بازی‌ها و تعبیرهای جامع اون‌ها باعث شادی و به هیجان اومدن افراد و افکارشون می‌شد و همچنین نقش عمیق‌تری بر ذهن می‌گذاشت.

IMG_2638

جدای از آموزش‌های مفید کارگاه، اون جو صمیمی و روراستی بچه ها رو دوست داشتم. اینکه به هم قول داده بودیم بر اساس بازی‌ها و گفتگوها نسبت به هم قضاوت نداشته باشیم، اینکه اعتماد کردیم دوست‌های راز داری برای هم باشیم (هر چند شاید راز خاصی هم گفته نشد) در نگاه اول فکر می‌کردم چون برنامه با دوستای سمپادی هست و از قبل با هم آشنا هستیم، راحت نخواهم بود و یا حتی باعث تغییر برداشت و رفتار اون‌ها نسبت به خودم و یا برداشت من نسبت به اون‌ها می‌شه ولی خوشبختانه می‌شه گفت یکی از خوبی‌های کارگاه همین آشنائیت دوستان با هم بود، آشنائیتی که باعث می‌شد احساس غریبگی نکنیم و راحت‌تر به هم اعتماد کنیم.

IMG_2623

سرفصل ‌های جزئی تر :
آشنایی : جذابیت‌ها ، فواید و محدودیت‌های آشنایی ، ده اشتباه دوره اشنایی و …
عشق : تعریف عشق‌، خصوصیات فرد عاشق و …
انتخاب همسر : ازدواج موفق ، دلایل درست و نادرست ازدواج ، چه کسانی برای ازدواج مناسب نیستند ، افرادی که به هم نمیخورند (شرایط مشکل‌زا) ، تفاهم ، علائم هشدار‌دهنده و …
نامزدی و سال اول زندگی

پ.ن. در این دوره ۱۶ نفر از دوستانتون از این کارگاه استفاده بردند (با توجه به محدودیت مکان و نحوه کنترل و اجرای کارگاه، بهترین بازدهی هم برای بیشتر از این تعداد مقدور نبود) امیدواریم در نوبت های بعد شما یکی از شرکت‌کنندگان این کارگاه باشید (اسمایلی تبلیغات)

ی

دیدگاه

این هم یه دیدگاه از یه شرکت کننده دیگه: http://ghalebi.blogfa.com/post-261.aspx
و این هم یه دیدگاه از همین نویسنده: http://monire.ir/1388/08/23/627 به بیان دیگر!

آقای نقاش زاده اسمایلی تبلیغات؟ :دی

ارسال دیدگاه