تودیع و معارفه سردبیری

از وبلاگ گروهی تیرماه ۸۶ تا لوتوس آذر ماه ۸۸

ایده‌ی وبلاگ گروهی اولین بار به ذهن کی و چه‌طور خطور کرد رو نمی‌دونم. فقط یادم می‌ا‌‌‌د یکشنبه روزی بود که آقای دکتر امیرحیدری ازم خواستن تو جلسه هماهنگی یک وبلاگ گروهی شرکت کنم. بعد از ظهر سه شنبه ۱۹ تیر ۸۶ جلسه ای با حضور  آقایان دکتر امیرحیدری و دکتر مدرسی، صادق نقاش‌زاده و احمد سمیعی ، خانم محق و خانم درگاهی و من ، تو انجمن سمپاد برگذار شد. هرچند در طی جلسه بیشترین بحث حول آدرس و نام وبلاگ بود ولی همین‌که همه از ایده استقبال کردن باعث ایجاد یه انگیزه و تحرکی بین دوستان شد. یک ماه فرصت خوبی بود برای رای‌زنی بیشتر و انتخاب اسم و تنظیم قوانین و تست وبلاگ. وبلاگی که خیلی زود از راچینه بودن به لوتوس تغییر نام پیدا کرد. و لوتوس رسما از تاریخ شنبه ۲۷ مرداد  با نوشته‌ای از آقای دکتر امیر حیدری با عنوان لوتوس از کجا آمد؟ شروع به کار کرد.

بماند که چه قدر از اون پست تا به حال لوتوس تغییر جهت و ایده داده با اینکه تعداد نویسندگانش بیشتر شده ولی خیلی دردناکه وقتی می‌بینیم اون شور و شوق به این سکوت و رخوت رسیده. ولی باز جای امیدواری داره، لوتوس رسمی رو تو سمپادی‌ها بنا گذاشت که باعث نزدیکی بیشتر دوستان در دنیای مجازی شد، جایی رو فراهم کرد که بشه ورای جو خشک و رسمی خود سایت سمپاد، از ایده و نظرات بقیه دوستان سمپادی‌مون اطلاع داشته باشیم. با هم حرف بزنیم و تبادل نظر کنیم.

یادمه روز اولی که بحث سر آدرس وبلاگ (دامنه) اش بود وقتی ایده استفاده از دامنه ی سمپاد.اینفو  مطرح شد یکی از مواردی هم که بیان شد همین افزایش تعداد وبلاگ‌های گروهی سمپاد بود. همون طور که می‌دونین تو این دو سال و خورده ای حدود ۳ وبلاگ دیگه روز دامنه sampad.info راه اندازی شده (۰۲۱ و گردشگری و یاد) می‌تونه نشونه این باشه که لوتوس به اهداف بزرگترش رسیده.

معارفه و تودیع سردبیری

بارها دیده بودم آقای نقاش‌زاده از کم لطفی دوستان لوتوسی گلایه می‌کنن. حق هم دارن! تا یادم می‌ا‌د  همیشه واسه سمپاد امید و آرزو داشتن و دارن. و چه قدر هم دوست دارن بچه‌های سمپاد دور هم جمع بشن و با هم صمیمی باشن. هر وقت هم بحث لوتوس می‌شد، تایید می‌کردن که «لوتوس نویسنده جدید می‌پذیرد.» یا هر بار  که پیشنهاد نوشتن مطلبی می‌دادم می‌گفتن چرا خودت نمی‌نویسی؟* اینکه چی شد باز تصمیم بگیرم بنویسم، بماند ولی از همه بیشتر خواست و تلاش صادق واسم ارزش داشت. وقتی می‌دیدم که چه قدر صادق دوست داره لوتوس از این سکوت و رخوت در بیاد، دوست داشتم دستی به سر و روش کشیده بشه. خلاصه؛ گفتم شاید بشه با تغییر ظاهر حداقل حس بهتری رو القا کرد (خیلی بده آدم هنوز وارد جمعی نشده و هنوز بقیه قبولش نکردن بیاد و دست به آشوب و انقلاب بزنه.) قالب و اضافه کردن افزونه و یه سری تغییرات جزئی بود، دیدیم اینکه هی من بخوام پیشنهاد بدم و صادق عملی کنه خیلی سخته. این شد که پیشنهاد عوض شدن سردبیر مطرح شد ** بالاخره چند روز پیش پس از یه رأی گیری ایمیلی از دوستان نویسنده به اتفاق آرا (البته بماند که خیلی‌ها هنوز رای ندادن) اینجانب منیره منتظری به عنوان سر دبیر جدید انتخاب شدم (هه! سخت بود گفتنش :دی تقصیر صادق ه که خودش نمی‌اد پست معارفه سردبیری بذاره)

از همین‌جا تشکر میکنم از صادق خان بابت تمام زحماتی که واسه لوتوس (و به طور عام‌تر سمپاد) کشیده و می‌کشه. واقعا سمپاد باید به وجود چنین نیروی دلسوزی به خودش بباله (بابای خودمه اصلا) امیدوارم بقیه دوستان هم قدرش رو بدونن (اسمایلی چاکریم) و همچنین؛ خوشحال می‌شم پیشنهادات و انتقادات خودتونو بهم بگین. و البته بیشتر وقتی خوشحال می‌شم اگه بتونم انگیزه‌ای واسه فعالیت بیشتر نویسندگان ایجاد کنم .

در ضمن«لوتوس نویسنده جدید می‌پذیرد.»

پ.ن.
* صحبت سر ناز کردن نیست. خوب دلخوری‌ای بود از همون روز اول، که باعث شد تو این دوسال حتی دلم نخواد وارد داشبورد وبلاگ بشم. آدم کینه‌ای هم نیستم ولی خوب هیچ وقت حس نکردم واقعا می‌تونه حضورم واسه لوتوس مفید باشه. این بود که همیشه سعی کردم فقط لوتوس‌خوان خوبی باشم.
** به نظر خودم اسم سردبیری واسه لوتوس کمی سنگینه، منم فقط دوست داشتم به بعضی قسمت‌های مدیریت دسترسی داشته باشم.
*** عقّ! چه قَّ سخته واسه لوتوس مطلب نوشتن. عُ چه قَّ هم من از پرانتز استفاده کردم.

برچسب ها: ,

دیدگاه

من اینطوری قبول ندارم! من یه مراسم رسمی تودیع می‌خوام :-p 😉

[پاسخ]

منیره منتظری پاسخ در تاريخ نوامبر 26th, 2009 6:38 ب.ظ:

اگه اینه منم معارفه رسمی دلم میخواد :دی
ولی خوب رسمیش یعنی چه مدلی؟ کادو بدیم و اینا؟

[پاسخ]

احسان پاسخ در تاريخ نوامبر 26th, 2009 7:17 ب.ظ:

هنوز نیومده رو کامنت‌دونی پارازیت انداختین؟!

[پاسخ]

توضیح برای دوستانی که در جریان نیستند:
میم.میم با همراهی دو سمپادی‌نما به نامهای میم.نون و الف.ت با آشوب و اغتشاش‌گری و راه‌اندازی جو تهمت و افترا و دادن نسبت‌ها ناروا به نیروهای ارزشی، مردمی و فداکار خانواده بزرگ سمپاد (از جمله آغاز دیکتاتوری، سوء‌استفاده از اختیارات و …) علی‌رقم خواست اکثریت مطلق جامعه سمپادی، سردبیر قانونی را سرنگون کرده و قدرت را در لوتوس به دست گرفته‌اند.

[پاسخ]

احسان پاسخ در تاريخ نوامبر 27th, 2009 6:27 ب.ظ:

بابا این چی‌ه؟ جون هرکی دوست دارین پاکش کنین.
علی‌رقم؟ علی‌رقم؟

[پاسخ]

منیره منتظری پاسخ در تاريخ نوامبر 27th, 2009 6:51 ب.ظ:

:)) خودتون نوشتین بعد می گین پاکش کنم؟
خوب اگه ادیت نیاز هست بگین انجام می دم

[پاسخ]

Ehsan پاسخ در تاريخ نوامبر 27th, 2009 7:08 ب.ظ:

من نوشتم؟ من نوشتم علی‌رقم؟ من؟

منیره منتظری پاسخ در تاريخ نوامبر 28th, 2009 11:07 ب.ظ:

🙂 من که کامنتتونو ادیت نکردم. لابد خودتون گذاشتین دیگه

این الدنگ چرا کامنت من رو خورد؟ مملکته داریم؟

[پاسخ]

منیره منتظری پاسخ در تاريخ نوامبر 27th, 2009 3:40 ب.ظ:

کامنتتونو نخورد 🙂 نمیدونم چرا فرستاده بود تو اسپم 🙂 تاییدش کردم اومد

[پاسخ]

ببخشید ولی این تم جدید فقط یه سری قورباغه کم داره! آدم احساس می کنه قورباغه این سایته!

[پاسخ]

احسان پاسخ در تاريخ نوامبر 27th, 2009 2:52 ب.ظ:

+++

[پاسخ]

منیره منتظری پاسخ در تاريخ نوامبر 27th, 2009 3:42 ب.ظ:

ما که حرفی نداریم 🙂 منم همون روز گفتم برای اینکه از خشکی در بیاد یه تم گذاشتیم.
شما پیشنهاد بهتری دارین لینک تم رو بدین اگه مورد قبول بود میذاریمش
(توی نت کلی تم رایگان وردپرس هست – سختیش کمی فارسی سازیشه که اونم مشکلی نیست)

[پاسخ]

ارسال دیدگاه